Į šią knygą „Komanda – vienas kumštis“ sudėjau savo patirtį ir išmintį apie efektyvios komandos formavimą, išlaikymą bei lyderystę, kurią įgijau tarnaudamas elitinėse Specialiųjų operacijų pajėgose. Daugelį metų su komanda ir atskirai vykdžiau operacijas aukščiausio intensyvumo karo zonose – netikėtai, žaibiškai, preciziškai. Norint pasiekti tokį lygmenį ir maksimalų efektą, reikia išskirtinio mąstymo, specialaus psichologinio ir fizinio pasirengimo, efektyvaus vadovavimo, efektyvios komunikacijos, aukščiausio lygmens lyderystės bei daug prakaito, kad susiformuotų reikiami individualūs ir komandiniai įgūdžiai veikti ekstremaliose situacijose.
Nuoširdžiai tikiu, kad ši knyga padės jums pasiekti naujų aukštumų!
Vidas Padimanskas
Ištrauka iš I dalies, 7 skyriaus: EMOCINIS RYŠYS
Kokios pirmos mintys Tau kyla išgirdus išsireiškimą „emocinis ryšys“? Nežinau, kaip Tau, bet man asocijuojasi su santykiu, su užsimezgusiu gilesniu ryšiu, paremtu jausmais, tarp dviejų žmonių. Darau prielaidą, nebūtinai teisingą, kad Tu kažkaip panašiai galvoji. O kokios Tau pirmos mintys kyla išgirdus išsireiškimą „emocinis ryšys su organizacija“?
Darbuotojo emocinis ryšys su organizacija atsiranda tada, kai jis patenka į saugią aplinką, kurioje gali drąsiai save realizuoti, kurti, bandyti, nebijoti suklysti. Vadovas, lyderis juo tiki, pasitiki, esant poreikiui padeda. Darbuotojas jaučiasi gerbiamas ir vertinamas.
Kitas etapas – asmeninis emocinis įsipareigojimas. Darbuotojas prisiriša prie organizacijos, vertybių, jos keliamus tikslus priima kaip savo ir nuoširdžiai, atsakingai įsitraukia į vykdomas užduotis. Viena iš mano svajonių – kad šį jausmą, kurį aš patyriau spec. pajėgose, patirtum ir Tu.
Visa tai, apie ką aš kalbu, priklauso nuo Tavęs, organizacijos vadove. Pati organizacija be Tavo vystomos organizacijoje kultūros, tradicijų, vertybių, požiūrio į darbuotoją yra niekas, tiesiog šaltos sienos ir „šalti“, abejingi darbuotojai.